Motora maiņa no ne-VTEC uz VTEC (D15B7 uz D15Z1)

Sarunas par motoriem, piekari, modifikācija un tūnings |
Discussions about engines, mods and tuning

Postby saulins » 19 Feb 2008, 15:15

Roberts wrote:Blaa.. tu diivains esi vai kas ar tevi???

1. Es jau tev n-taas reizes visu esmu izstaastiijis!
2. Mega atbilde,kas tev jau sen ir teikta - tavs iepluudes kolektors noblokjee to caurumu! Daaaaa..!
3. Tev cilveeks censhas paliidzeet tikt galaa ar tavu swapu dodot nepiecieshamo informaaciju,bet tu vinju nenjem veeraa- taadad liec miiksto vinja atsauciibai!

Es pat speciaali biju gatavs prieksh tevis iziet ar testeri iziet cauri stock d15z1 provodkai,lai pateiktu,kur tieshi buus jaasleedz 1 zondes vads un,kur jaapievel EGR,lai nemet kluudu laukaa! Bet nu,ja kauna nav,tad nav.. Es laikam atmetiishu domu par to. :lol:

Internets ir PILNS ar shaada veida swapiem,lai smeltos iformaaciju! Ja tu domaa,ka taveejais kaut kaadaa veidaa ir citaadaaks vai iipashs,tad aizmirsti par to! Praktiski viss ir PLUG AND PLAY! Tu te saac studeet katru detalalju,kaa laikaa vnk izmatojot a tev iedoto info butu jau kapaajis apkaart ar savu Civic'u beedu nezinaadams!


Jā afigena dīvains...
1. tieši par to caurumu nobloķē ieplūdes kolektors, man neviens n-tās reizes nebija stāstījis, tu pats man pēdējo reiz teici ka precīzi NEZINI kas tas par caurumu! Ja tieši tur butu jasledzas EGR un viņš nav obligāti nepieciešams, tad viss ir kārtībā un es par to speciāli neuztraukšos.
2. nekadu miksto es ari nesmu licis uz tavu atsaucību. Lai gan man šāda dzinēja maiņa jau ir izmaksājusi n-tos simtus (vismaz 2 vairāk nekā tam vajadzēja būt) es cenšos ievākt pēc iespējas vairāk informācijas lai būtu drošs ka viss būs salikts/saslēgts korekti (to veco grabažu diez vai centīšos kādreiz pārdot, ja arī tā tad nejau tā lai kādam kaut kādu sūdu atdotu)tāpēc gribās savest korekti kārtībā un lai atvieglo darbu cilvēkiem kas ņemās ap manu mašīnu.
3. te pirmkārt ir forums kas pēc savas būtības ir domāts lai iegūtu sevi interesējošo info. Protams ka esmu lasījis dažādus resursus interneta, bet tā kam man par šim l;ietām ir ļoti svaka saprašana , tad ir iemesls kāpēc kaut ko pārjautāju ŠEIT (sevis izveidotajā post'ā) vai arī neņemos nodarboties ar kaut kādiem maintanace paša spēkiem. Sorry ja aizskāru tavu vai kāda cita pašcieņu...
User avatar
saulins
 
Posts: 16
Joined: 15 Mar 2006, 13:41

Postby Roberts » 19 Feb 2008, 15:33

:shock: Njaa.. tieshaam AK KUNGS! #-o

Varbuut meegini luudzu atcereeties ar lietu saraxtu,ko teicu,kas buus jaaizdara un kas atshkirsies!!!

* sadaliitaajs ar svechvadiem
* zonde
* vtec
* kompis

Kur veel ir probleema??? Kaada s**da peec iepiit visaa kaut kaadus EGR vaarstus, iepluudes kolektorus un caurumus,kas nesapas?!?! Vai mineetajaa saraxtaa ir tas kaut kur piemineets??? :x Tev tika pateikts,ka viss paareejais DER un vienkaarshi jaapievieno klaat!
Daljas esi visas sadabuujis? Tieshaam daljas izmaksaaja n-tos simtus??? Tieshi kas no taa visa??? Pastaasti un padalies ar foruma lietotaajiem,kas tieshi no taa visa ir TIK loti (vismaz 2x vairaak) sadaardzinaajis sho dzineeja paarlikshanu? Zonde,sadaliitaajs un 4 jaunu vadinju pievienoshana (paareejaas daljas tev neizmaksaaja neko)??? :shock:

Tu gribi,lai tev mashiina ietu affigenna uz tiem 8 vaarstiem bez vtec?? Gribi,lai veel neraustaas ,kad vajadzeetu piesleegties otrai pusei vaarstu un saakt straadaat uz visiem 16???
Image
User avatar
Roberts
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
 
Posts: 2652
Joined: 09 Jun 2004, 20:54
Location: Riga/Jugla

Postby Roberts » 19 Feb 2008, 15:38

Nevajag mekleet probleemas tur,kur vinju nav! Tev tika iedots info,kas tev vajadziigs shim swapam! Ja tu to nemaaki izmantot,tad tieshaam esi diivains un galu galaa pats arii vainiigs!

Veiksmi turpmaakajaa darbiibaa- noteikti noderees!

P.S. Neesmu tas, kas paardeva shim indiviidam dzineeju- tikai centos paliidzeet ar info! 8-)
Image
User avatar
Roberts
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
 
Posts: 2652
Joined: 09 Jun 2004, 20:54
Location: Riga/Jugla

Postby saulins » 19 Feb 2008, 15:59

Roberts wrote::shock: Njaa.. tieshaam AK KUNGS! #-o

Varbuut meegini luudzu atcereeties ar lietu saraxtu,ko teicu,kas buus jaaizdara un kas atshkirsies!!!

* sadaliitaajs ar svechvadiem
* zonde
* vtec
* kompis

Kur veel ir probleema??? Kaada s**da peec iepiit visaa kaut kaadus EGR vaarstus, iepluudes kolektorus un caurumus,kas nesapas?!?! Vai mineetajaa saraxtaa ir tas kaut kur piemineets??? :x Tev tika pateikts,ka viss paareejais DER un vienkaarshi jaapievieno klaat!
Daljas esi visas sadabuujis? Tieshaam daljas izmaksaaja n-tos simtus??? Tieshi kas no taa visa??? Pastaasti un padalies ar foruma lietotaajiem,kas tieshi no taa visa ir TIK loti (vismaz 2x vairaak) sadaardzinaajis sho dzineeja paarlikshanu? Zonde,sadaliitaajs un 4 jaunu vadinju pievienoshana (paareejaas daljas tev neizmaksaaja neko)??? :shock:

Tu gribi,lai tev mashiina ietu affigenna uz tiem 8 vaarstiem bez vtec?? Gribi,lai veel neraustaas ,kad vajadzeetu piesleegties otrai pusei vaarstu un saakt straadaat uz visiem 16???


Par daļām kas jāmainašķiet ka tagad viss skaidrs, vienkārši citos swap forumos bija minēts par to EGR un kaut kas vēl varbūt ko nesapratu...

Jā daļas visas sadabūtas tagad, cilvēks kas nodarbosies ar wiring arī. Līdz šimes nebiju dabujis arī konkrētu ECU shēmu (tobiš vai tur nāk klāt solenoida 2 vadi un 1 zondes vads vai arī kādi no vadiem mainās vietām). Bet nu atradu shēmu attiecigajam ECU, škiet ka vienā no iepriekšējiem postiem ieliku linku.
Domaju ka tas noteikti kādam varētu noderēt, jo šī shēma/apraksts der visiem M/T '92-95 Civic / '92-95 Integra / '92-95 Prelude VTEC and NON-VTEC

motors - 80
ecu + sadalītājs - 50
lamda zonde - 20
elas,filtri,gumijas,kautkāda blīve un 2 ja nemaldos zobusiksnas rulīši (iespējams kādi citi) - 70
darbs - 100 (mans meistars naudu negribeja nemt, jo vins man draudzens sencis bet es vinjam atdevu jo man konkreti zb ar vinjiem cakareties un ka vinji man prātu čakarēja, par to ka es IDIOTS viņjiem vot ne tādu motoru esmu atvedis (tobiš ne D15B7)

Par autoelektriķi vēl konkrēti nezinu, bet zinu ka dzeks kur man iedeva vinja kotaktus samaksaja 250 jau pirms 2 gadiem. Vinjs ari lidzigi savai hondai mainija dzineju bet no uz kaut kadu jaudigaku (no kada uz kadu nezinu), iespejams ka mainija visu provodku, bet nu man vinš arī teica ka skatoties tikai privdienai meneša laikā sataisīs. Tā ka domāju ka mazāk par 100-120 jau nu toč nebūs.

Vienigais ko labu ieguva tad ta skaidrs ka turpmāk arī centīšos savu hondiņu censties sakopt ar foruma dalībnieku palīdzību, jo tur kur iepriekš laboju viņju diez ko lielas sajēgas par honda kā hondu vinjiem nu točna nav.
Tāpēc arī šeit par to caurumu vēlreiz prasīju, jo man teica ka man dēl tā cauruma vienalga varētu nestrādāt tas VTEC kā tāds vai VTEC solenoeids.

Attiecība uz šo:
"Tu gribi,lai tev mashiina ietu affigenna uz tiem 8 vaarstiem bez vtec?? Gribi,lai veel neraustaas ,kad vajadzeetu piesleegties otrai pusei vaarstu un saakt straadaat uz visiem 16???"
Tas priecē, vismaz ievieš cerību ka izdosies to mašinu arī savest kārtībā.
User avatar
saulins
 
Posts: 16
Joined: 15 Mar 2006, 13:41

Postby Roberts » 19 Feb 2008, 16:30

Nu,re! Te jau arii tas paraadaas! Cilveeki teeree savu laiku,lai pateiktu tev tieshi,kas ir jaadara,bet tu veel rocies aarzemju forumos (tieshi tajos pashos,kuros jau skataas cilveeki,kas paliidz) un saac prasiit nevajadziigus jautaajumus par citiem terminiem un muhljaam! Ja kaads jau ir izteereejis savu laiku un devis tev nepiecieshamo info,tad kaadeel veel to jautaat citiem? Tad nafig tam cilveekam bija prieksh tevi tas laiks jaavelta?

Liidz shim nebiji dabuujis sheemu? Paskaties luudzu pirmajaa lapaa! Tev tur IR sheema kaa piesleegt VTEC! Zondes sheema tev neder no visiem M/T 92-95 Civic / '92-95 Integra / '92-95 Prelude VTEC and NON-VTEC,jo visiem nav ar 5 vadiem zonde! Ir vajadziiga konkreetaa d15z1 sheema! To var atrast manuaalii,kas ir pieejams internetaa!

Tavas izmaksas,kas saistiitas ar pasha swap iipatniibaam ir Ls 30 par sadaliitaaju un Ls 20 par zondi! Taatad reaali Ls 50 + Ls 80 dzineeja cena!
Paareejaas izmaksas tev atkristu ar D15B7 iegaadi??? :lol: Es varu atbildeet tavaa vietaa- nee! ;)

Par 4 vadu pievilkshanu par Ls 100 mazaak nebuus? :shock: Nu,pa daargo elektrikis.. ja vinsh tev taad ucenu nosauc,tad droshi zvani man- pielodeeshu tev 4 vadus par Ls 50,- :lol:



Shii diskusija naakotnee arii noderees citiem foruma lietotaajiem,taadeel luudzu dod preciizu informaaciju par izmaksaam un citiem sarezhgiijumiem,kas rodas! Citaadi taa patreiz raadaas pat loti nepatiesa..
Image
User avatar
Roberts
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
 
Posts: 2652
Joined: 09 Jun 2004, 20:54
Location: Riga/Jugla

Postby saulins » 19 Feb 2008, 18:19

Roberts wrote:Nu,re! Te jau arii tas paraadaas! Cilveeki teeree savu laiku,lai pateiktu tev tieshi,kas ir jaadara,bet tu veel rocies aarzemju forumos (tieshi tajos pashos,kuros jau skataas cilveeki,kas paliidz) un saac prasiit nevajadziigus jautaajumus par citiem terminiem un muhljaam! Ja kaads jau ir izteereejis savu laiku un devis tev nepiecieshamo info,tad kaadeel veel to jautaat citiem? Tad nafig tam cilveekam bija prieksh tevi tas laiks jaavelta?

Liidz shim nebiji dabuujis sheemu? Paskaties luudzu pirmajaa lapaa! Tev tur IR sheema kaa piesleegt VTEC! Zondes sheema tev neder no visiem M/T 92-95 Civic / '92-95 Integra / '92-95 Prelude VTEC and NON-VTEC,jo visiem nav ar 5 vadiem zonde! Ir vajadziiga konkreetaa d15z1 sheema! To var atrast manuaalii,kas ir pieejams internetaa!

Tavas izmaksas,kas saistiitas ar pasha swap iipatniibaam ir Ls 30 par sadaliitaaju un Ls 20 par zondi! Taatad reaali Ls 50 + Ls 80 dzineeja cena!
Paareejaas izmaksas tev atkristu ar D15B7 iegaadi??? :lol: Es varu atbildeet tavaa vietaa- nee! ;)

Par 4 vadu pievilkshanu par Ls 100 mazaak nebuus? :shock: Nu,pa daargo elektrikis.. ja vinsh tev taad ucenu nosauc,tad droshi zvani man- pielodeeshu tev 4 vadus par Ls 50,- :lol:


Shii diskusija naakotnee arii noderees citiem foruma lietotaajiem,taadeel luudzu dod preciizu informaaciju par izmaksaam un citiem sarezhgiijumiem,kas rodas! Citaadi taa patreiz raadaas pat loti nepatiesa..


"Nu,re! Te jau arii tas paraadaas! Cilveeki teeree savu laiku,lai pateiktu tev tieshi,kas ir jaadara,bet tu veel rocies aarzemju forumos (tieshi tajos pashos,kuros jau skataas cilveeki,kas paliidz) un saac prasiit nevajadziigus jautaajumus par citiem terminiem un muhljaam! Ja kaads jau ir izteereejis savu laiku un devis tev nepiecieshamo info,tad kaadeel veel to jautaat citiem? Tad nafig tam cilveekam bija prieksh tevi tas laiks jaavelta?" -
Arī pats man šķiet man teici lai pameklēju nepieciesamo info internetā, savukārt es ja kaut ko nesaprotu tad par to labāk pārliecinos 5, tāda dzīve (strādāju aviācijā) un manā darbā kļūdas maksā diezgan dargi gan laika gan naudas izteiksmē...

"Liidz shim nebiji dabuujis sheemu? Paskaties luudzu pirmajaa lapaa! Tev tur IR sheema kaa piesleegt VTEC! Zondes sheema tev neder no visiem M/T 92-95 Civic / '92-95 Integra / '92-95 Prelude VTEC and NON-VTEC,jo visiem nav ar 5 vadiem zonde! Ir vajadziiga konkreetaa d15z1 sheema! To var atrast manuaalii,kas ir pieejams internetaa!" -

es biju domajis pilnu d15z1 shemu ne tikai ka pieslegt VTEC. man likas ka sini shema ir noradits viss gan prieks VTEc tipa gan ne VTEc tipa dzinejiem,. Respektivi ja tur nak z1 zonde ar 5 vdiem tad shema ari visi ir. ja b7 zonde ar cetriem tad piektais liekais nav jaņem vērā, kaut kā tā...

"Tavas izmaksas,kas saistiitas ar pasha swap iipatniibaam ir Ls 30 par sadaliitaaju un Ls 20 par zondi! Taatad reaali Ls 50 + Ls 80 dzineeja cena!
Paareejaas izmaksas tev atkristu ar D15B7 iegaadi??? :lol: Es varu atbildeet tavaa vietaa- nee! ;)"
Par 4 vadu pievilkshanu par Ls 100 mazaak nebuus? :shock: Nu,pa daargo elektrikis.. ja vinsh tev taad ucenu nosauc,tad droshi zvani man- pielodeeshu tev 4 vadus par Ls 50,- :lol:
Shii diskusija naakotnee arii noderees citiem foruma lietotaajiem,taadeel luudzu dod preciizu informaaciju par izmaksaam un citiem sarezhgiijumiem,kas rodas! Citaadi taa patreiz raadaas pat loti nepatiesa..[/quote]

Nu pie šīm izmaksām ir arī 20 Ls par ecu kā arī aptuveni 20 ls par kaut kādiem rullīšiem kas nederāja no vecā dzinēja, iespējams bija nolietojušies vai kā savādāk, bet nu man teica ka vinji atšķirās un par to nugan es nešaubos ka mani labi pazistams cilvēks kurš no manīm citreiz neņem naudu am,an melotu vai ko. Kā arī izdevumi kas bus saistīti par vadu pārvilkšanu,pārlodēšanu būtu jāpieskaita.
Iepriekš man bija norunāts motors d15b7 par 150 Ls un meistars par tādu parlikšanu parasti nem 50 Ls, es biju rekinajies ta ari darit, lidz ar to sanak 200 Ls.
Tā dzinēja vairāk nebiju līdz ar to vērsos šeit pēc padoma.
Patreiz man galā sanāks aptuveni 400 Ls, kas tur nesanāk 2 reiz vairāk kā biju rēķinājies???

Par šīm izmaksām man nav bijis doma nevienu nedz VAINOT nedz īpaši SŪDZĒTIES, jo pats pieņēmu lēmumu šo motoru pirkt un līdz ar to arī čakarēties. Vienkārši patreiz ilgāku laiku jau braukāju vai nu ar galīgi vecu autiņu kuru paņemu no drauga, kas to nelieto vai arī izbaudu sabiedriskā priekus. Jo ar savu otru autiņu katru dienu negribās tādus gabalus dzenāties (>100 km), tas nu galīgi nav nekāds ekonomiskais aparāts (2005. g. Sportage 4WD, V6, 2.7 džips, automāts) un gribās tomēr savu hondu kuru izmantoju ikdienas braukāšanai. Jo otrs autiņs man ir domāts vairāk savu hobiju realizācijai (cope, sēņošana, paceļot) nevis braukāšanai uz darbu

Ja tu esi man ar mieru abos galos savilkt (meistari man neko nesavilka un negribēju ar vinjiem vairāk čakarēties), salodēt vadus, atrast kaut kādus nebūt štekerus pa kādi 30-35 (dēļ 20-30 Ls točna negribu čakarēties un mocīt to mašīnu lai brauktu kaut kur ) es iespējams atdzitu mašīnu uz Rīgu, ja nē tad atstāšu tur kur cilvēks jau ņemās ar viņju ņemās.


Vienkārši:
- smeļos šeit informāciju, cenšos pie reizes daudz maz iebraukt ko kas nozīmē
- tieši tā kā tu saki atstāju info iespējams kādreiz arī kādam citam varētu noderēt

bet man totāli besī ka ar kaut kādā virtuālā vidē tu mani saukā par indivīdu vai dīvaini, ja tev kas tāds man vēl sakāms tu man uzvani un sarunāsim saskrieties. Varēsi man klātienē pastāstīt kas tev nepatīk atteicībā uz mani.

p.s. sorry par off topicu citiem, kas šinī tēmā iepējams ir diezgan daudz. es nebiju domājis nekādu FAQ tēmu taisīt..
Last edited by saulins on 19 Feb 2008, 18:31, edited 1 time in total.
User avatar
saulins
 
Posts: 16
Joined: 15 Mar 2006, 13:41

Postby kuzmitch » 19 Feb 2008, 18:30

saulins wrote:...bet man totāli besī ka ar kaut kādā virtuālā vidē tu mani saukā par indivīdu vai dīvaini...


indiviids jau nu gan nav nekaads lamuvaards :wink:
Grāmatu nelasīju, bet viedoklis man ir...
Opeļdieselpower
User avatar
kuzmitch
profesionāla māmiņa
 
Posts: 941
Joined: 09 Sep 2005, 19:20

Postby Roberts » 19 Feb 2008, 19:33

saulins wrote:Nu pie šīm izmaksām ir arī 20 Ls par ecu kā arī aptuveni 20 ls par kaut kādiem rullīšiem kas nederāja no vecā dzinēja, iespējams bija nolietojušies vai kā savādāk, bet nu man teica ka vinji atšķirās un par to nugan es nešaubos ka mani labi pazistams cilvēks kurš no manīm citreiz neņem naudu am,an melotu vai ko. Kā arī izdevumi kas bus saistīti par vadu pārvilkšanu,pārlodēšanu būtu jāpieskaita.
Iepriekš man bija norunāts motors d15b7 par 150 Ls un meistars par tādu parlikšanu parasti nem 50 Ls, es biju rekinajies ta ari darit, lidz ar to sanak 200 Ls.
Tā dzinēja vairāk nebiju līdz ar to vērsos šeit pēc padoma.
Patreiz man galā sanāks aptuveni 400 Ls, kas tur nesanāk 2 reiz vairāk kā biju rēķinājies???

Par šīm izmaksām man nav bijis doma nevienu nedz VAINOT nedz īpaši SŪDZĒTIES, jo pats pieņēmu lēmumu šo motoru pirkt un līdz ar to arī čakarēties. Vienkārši patreiz ilgāku laiku jau braukāju vai nu ar galīgi vecu autiņu kuru paņemu no drauga, kas to nelieto vai arī izbaudu sabiedriskā priekus. Jo ar savu otru autiņu katru dienu negribās tādus gabalus dzenāties (>100 km), tas nu galīgi nav nekāds ekonomiskais aparāts (2005. g. Sportage 4WD, V6, 2.7 džips, automāts) un gribās tomēr savu hondu kuru izmantoju ikdienas braukāšanai. Jo otrs autiņs man ir domāts vairāk savu hobiju realizācijai (cope, sēņošana, paceļot) nevis braukāšanai uz darbu

Ja tu esi man ar mieru abos galos savilkt (meistari man neko nesavilka un negribēju ar vinjiem vairāk čakarēties), salodēt vadus, atrast kaut kādus nebūt štekerus pa kādi 30-35 (dēļ 20-30 Ls točna negribu čakarēties un mocīt to mašīnu lai brauktu kaut kur ) es iespējams atdzitu mašīnu uz Rīgu, ja nē tad atstāšu tur kur cilvēks jau ņemās ar viņju ņemās.


Vienkārši:
- smeļos šeit informāciju, cenšos pie reizes daudz maz iebraukt ko kas nozīmē
- tieši tā kā tu saki atstāju info iespējams kādreiz arī kādam citam varētu noderēt

bet man totāli besī ka ar kaut kādā virtuālā vidē tu mani saukā par indivīdu vai dīvaini, ja tev kas tāds man vēl sakāms tu man uzvani un sarunāsim saskrieties. Varēsi man klātienē pastāstīt kas tev nepatīk atteicībā uz mani.

p.s. sorry par off topicu citiem, kas šinī tēmā iepējams ir diezgan daudz. es nebiju domājis nekādu FAQ tēmu taisīt..


Ls 20 par ecu,ka notika vecaa ecu mainja pret tev vajadziigo??? :roll: Vai man ir iisa atminja? Ok,taas ir siikaas izmaksas,ko pat smiekliigi njemt veeraa..

Taatad,ja pareizi saprotu,tad tev D15Z1 dzineejs tika paardots BEZ zobsiksnas un spriegotaajruliisha??? :roll:

Es tevi varu iepriecinaat,ka paarlikt D15B7 dzineeju ir IDENTISKI viegli/sarezhgiiti paarlikt kaa D15Z1, taadeel ir zinaama neizpratne par to, kaadeel dzineeja kods ir ietekmeejis cenu par kaadu tev tiks paarlikts dzineejs.. :lol: Iepluudes kolektora un sadaliitaaja paarskruuveeshana Ls 50,- ??? Puse no visa darba veertiibas???

Tevis nosauktais swapa cipars ir visai kosmisks..

Nav ne mazaakaas veeleeshanaas tev jebkaadaa veidaa veel paliidzeet ar vadu lodeeshanu! ;)

Ar vaardu indiviids biju domaajis personu kaa taadu un,kas attiecas uz diivains,tad,varbuut neesi pamaniijis,bet tas ir jautaajuma,nevis apgalvojuma formaa! :wink:

Nu,ja tev besii,tad njem un besies- neviens neliedz.. Kas attiecas uz to,kas man nepatiik,ir tas,ka esi lieki izniekojis manu daargo laiku. Un veel attieciibaa uz saskrieshanos un attieciibu skaidroshanu vispaar jumtu nost rauj! :shock: Tu,ko? Tas vairaak izklausaas peec 15 gadiiga tiinja probleemaam.. Vai arii taa ir Jelgavas iedziivotaaju "izslaveetaa" mentalitaate?! :roll:
Image
User avatar
Roberts
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
LHK biedrs - Reāls ņuņčuks
 
Posts: 2652
Joined: 09 Jun 2004, 20:54
Location: Riga/Jugla

Previous

Return to Tehnika | Technique

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron