Forums ar un bez moderiem

Forums ar un bez moderiem

Postby Cipans » 09 Feb 2007, 19:33

Darām jums zināmu, ka no š.g. 02.02.2007, plkst. 0:00 līdz 08.02.2007 23:59 foruma administratori (Cipans un DimanC) bija paņēmuši brīvdienas.

Iemesls tam nebija personīgas vēlmes atpūsties, bet gan novērot, kas notiek ar LHK forumu, kad to atstāj pašplūsmā. Papildus tam, sākot ar 06.02.2007 tika izslēgta moderēšanas funkcija.

Izpildvaras pazušana foruma apmeklētājos izraisīja dažādu reakciju - neziņu (vai tiešām neviens vairs mūs nepieskata :shock: ), apmulsumu (es tiešām tagad varu spamot kur gribu? :roll: ), neizpratni (kāpēc tā noticis? :-k ) kā arī lielu sajūsmu ( :-D ) par šķietamo visatļautību.


Lai nebūtu operēšana tikai ar vārdiem, var pieminēt dažus skaitļus un konkrētas situācijas:
6 dienu laikā :
reģistrējušies boti: 60
botu izveidotie topiki: 8
vidēji posti dienā: bez moderatoriem - 360 , ar moderatoriem - 230
tas ir 130 lieki posti katru darbdienu . (kas ir attiecīgi ~750++ nedēļā un 3000++ mēnesī )

Par botiem: tie praktiski neskar ikdienas lietotājus, taču botu nedzēšanas gadījumā ar laiku foruma DB kļūtu pārslogota ar neīstiem lietotājiem. Šajā laikā reģistrējušies tikai 3 reāli lietotāji. Kamēr (ja) forums tiek administrēts, boti un neaktīvie lietotāji tiek dzēsti.

Par botu izveidotajiem topikiem: to saturs ir visiem zināms. Vai mums visiem vajag regulārus pornogrāfijas, pirātiskās programmatūras un kā vēl tur sludinājumus? Kamēr bija aktīvi moderatori, šāda rakstura informācija praktiski vienmēr tika izdzēsta stundas laikā, bet visbiežāk 5 minūtēs. Kā redzams vairākos piemēros (1, 2, 3), botu izveidotie topiki arī kļuva par iemeslu diskusijām... par to auglīgumu spriediet paši...

Par postiem: iepriekš šis skaitlis bija ~par trešdaļu mazāks - 230. Brīvību diskusijām? Diskusiju vērtība?

Tāpat arī foruma apmeklētāji izrādījā savu nedisciplinētību:

Tēmas, kas pilnībā atkārto jau agrāk apspriestas
Degvielas patēriņs V gen Prelude 2.0 - sadaļa "Prelude", spams pa 3 lapām.
...pirms nepilna gada bija apskatīts tieši tāds pats jautājums:
Benzina pateriņš 2.0 ..

Līdzīgs gadījums:
peerkot crx, sadaļa "Pērk (auto)| Buy (cars)"
...tāds pats temats, tikai nedaudz senāk apskatīts:
(CRX pirkšana Vācijā!), sadaļa "Civic EF / CRX lidz 91"

Tā varētu turpināt ar dažādu skaitļu un piemēru uzskaiti un apspriešanu, taču šie daži pietiekami labi atspoguļu vispārīgās tendences

Vai mums vajag mēslu kaudzi, kurā vietām var atrast kaut ko, kam ir saistība ar Hondām? Vai tomēr labi strukturētu un sakārtotu forumu, kurā paši vajadzības gadījumā varam atrast informāciju par dažādiem hondu modeļiem, to iegādi un uzturēšanu, remontdarbiem, utml.? Skaidrs ir tas, ka viennozīmīgu atbildi no foruma apmeklētājiem nevar saņemt. Taču šis ir LHK forums un tā primārais uzdevums būt informatīvam, nevis izklaidējošam. Pamatojumu skatītLHK statūtos.


Secinājumi:
# šī nedēļa parādīja, ka demokrātija (tautas vara) nevar pastāvēt "pati par sevi" - ir nepieciešami foruma administratori un moderatori. Šī uzdevuma veikšana prasa laiku un darbu. Diemžēl no to daudzi nenovērtē. Vidēji vienā dienā katrs moderators izdzēš 14.5 postus + sadala , pārnes un veic citas manipulācijas. Admini vidēji 1 dienā izdzēš/nobano ~10 botus.
# Kā jau minēts foruma lietošanas noteikumos, foruma tēma ir Honda. Ja kādam šķiet, ka viss ir izrunāts, vai noteikumi ir stulbi, var droši iet uz citu forumu vai uz tirgus laukumu parunāties ar tantiņām. Neviens te ar varu turēts netiek.Tātad:(šī visa garā stāsta svarīgākā daļa)

1. Administratoram vienmēr taisnība.
2. Ja klāt nav administratora, taisnība ir moderatoram.
3. Skatīt 1. punktu.
4. pretošanās 1., 2. vai 3. punktam var tikt sodīta ar BANu.

Moderatoru aktivitātes forumā PUBLISKI apspriesta netiek .
Savstarpējās diskusijas moderatori risina savā sadaļā


Moderatoriem jārūpējas par noteikumu ievērošanu. Pārējo lietotāju uzdevums ir tos ievērot. Pretējā noteikumā tiks veiktas visiem zināmās soda sankcijas.Citas, ar foruma tēmu tieši nesaistītas tēmas ("Labrīt", "Cik kalorijas dienā apēdam?", "Man nestrādā Excelis", "Kā man vakar labi vēders izgāja") atļauts veidot "Viskas" sadaļā, taču nav ceļamas nekādas pretenzijas par šo tēmu dzēšanu. Uz sadaļu VISKAS neattiecas tikai noteikumi #5 (Novirzīšanās no temata) un #12 (Foruma tēma - Honda). Tas ir darīts, jo mēs visi esam cilvēki un var rasties vēlme/vajadzība apspriest citus jautājumus. Taču - :!: tikai tam paredzētā sadaļā :!: Pārējo noteikumu (#1 - #4, #6 - #11) neievērošanas gadījumā arī var tikt pieņemtas soda sankcijas.

Šajā sakarā var atgādināt reiz DazzleWand teikto. Neviens viņa teikto nav atcēlis.

DazzleWand wrote:No šodienas(07.05.2004) "offtopic" & "spam" tipa ieraksti tiks dzēsti no "topikiem" bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem.
Aktīvie moderatori lems pat to vai ieraksts ir vai nav jādzēš.

Brīvā sadaļa, no kuras nekas netiks dzēsts ir "Viskas".
Kā arī Jums ir vienreizēja iespēja sarakstīties izmantotjot "PM".

Pie pirkšanas un pārdošanas nekorektie ieraksti tiks dzēsti.

Visus aizvainojumus un iebildumus varēsiet rakstīt tajā pašā "topikā", kurā Jums tika nodarīts pāri <- arī šie ieraksti pēc izlasīšanas(Moderatoru) tiks dzēsti.


Foruma administrācija .
Paldies ka izlasījāt līdz galam (ja izlasijāt)
Image Image Image Image
Cipans
LHK biedrs
LHK biedrs
 
Posts: 10394
Joined: 27 Jul 2003, 14:47
Location: Pardaugava , Riga, Latvia

Return to FORUMA LIETOŠANAS NOTEIKUMI

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest