Radžu riepas ?

Aptaujas | Voting polls

Radžu riepas ?

Postby rixxx » 15 Sep 2010, 21:08

Man tāds jautājums, nāk ziema, gribās pirkt radžu riepas. Ko iesakat? Kādas atsauksmes! Nokian HKPL 7 vai Gislaved Nordfrost 5, varbūt ir citi varianti? Iepriekš paldies.
User avatar
rixxx
 
Posts: 3
Joined: 15 Sep 2010, 21:01

Re: Radžu riepas ?

Postby Cipans » 15 Sep 2010, 21:26

Ar radžotajām Gislaved NF laba pieredze

lai gan domāju ka tās ir vienas klases riepas (šīs konkrētās) un pa lielam baigās atšķirības nav
Image Image Image Image
Cipans
LHK biedrs
LHK biedrs
 
Posts: 10394
Joined: 27 Jul 2003, 14:47
Location: Pardaugava , Riga, Latvia

Re: Radžu riepas ?

Postby Usis » 16 Sep 2010, 12:14

Jautājums, kā brauc? ja aktīvi kantē līkumus un strauji uzsāc un bremzē, tad radzes nav tā labākā izvēle. Man ar Gislaved (Civic 4D, 2008.g.)pieredze bija tāda: pa vienu ziemu diezgan daudz naglas pazuda, līkumos diezgan ļengana sajūta, jo diezgan mīkstas un arī skaļas baigi. Bet uz sniega un ledus turās pietiekami labi, uz asfalta diezgan garām bruģis vispār tabu. Vienreiz pat nopriecājos, ka bija VSA (ESP). 5 baļļu sistēmā, izvērtējot visus parametrus, dotu tikai kādas 3,5

CR-V ir aprīkots ar Dunlop Graspic, sajūta ir stabilāka, bet tas varētu būt saistīts ar to, ka cita tipa auto (negaidu no viņa baigo sportisko sniegumu) un 4x4 arī dod savu artavu. Katrā ziņā sniegums ir prognozējams un vadāmība reāla. Sauss, slapjš vai ziema, sniegums ir adekvāts un augstā līmenī. Kopvērtējums - 4,5.

Vēl ir bijušas Barum Norpolaris (SEAT Cordoba)- uz asfalta sniegums ļoti nepārliecinošs (bremzēšanas ceļš galīgi garām). Citas kurām precīzi vairs neatceros nosaukumus, nav jēgas te apspriest, kaut gan vienas šipenes man bija baigi labās uz visiem segumiem, izņemot bruģi, baigi labi turējās (tās bija kaut kādas neprestižo nosaukumu kategorijā, bet arī ne ķīnieši)

Jebkurā gadījumā Graspiki man patīk ļoti un pagājušā ziemā pie visiem sniegiem un lediem ne reizi nenācās vilties. Turklāt, kā jau teicu sniegums ir prognozējams un tad kad tu ej līkumā tu vari sajust kāda ir saķere un kāda būs trajektorija izejot. Ar naglenēm tā nav, viņas var iet baigi stabili un radīt mānīgu priekšstatu, ka saķere ir labāka nekā patiesībā, bet tad kad izslīd tad pī***. Tāpēc iesaku izvētrēt vai tev tiešām vajag šipenes.
Honda CR-V, 1999.g, B20Z1, automāts.
Usis
-
-
 
Posts: 169
Joined: 01 Jun 2009, 14:49

Re: Radžu riepas ?

Postby Eddy » 16 Sep 2010, 12:20

Ja pa lielpilseetu, tad radzes nav vajadziigas, ja paredzeets vairaak apkaart vizinaaties, tad ir vajadziigas.

Man visi iespeejamie auto ir apzinaati apriikoti ar bezradzu riepaam (labaam un jaunaam gan) un esmu tikai prieciigs, jo 95% pa asfaltu vai sniega pljuru, kur radzes taapat neko nedod.
Image
Eddy
Post limit reached -we'll ban you soon
Post limit reached -we'll ban you soon
 
Posts: 2376
Joined: 19 Apr 2005, 20:08
Location: with wide view on city

Re: Radžu riepas ?

Postby Cipans » 16 Sep 2010, 12:34

Uz Kia Sportage man bija bezradžu Dunlop Graspic DS2 . Pirmajā sezonā bija labi , otrajā - nu tā :?

Labākās ziemas riepas kas man ir bijušas - bezradžu Pirelli Winter Carving .
Image Image Image Image
Cipans
LHK biedrs
LHK biedrs
 
Posts: 10394
Joined: 27 Jul 2003, 14:47
Location: Pardaugava , Riga, Latvia

Re: Radžu riepas ?

Postby Usis » 16 Sep 2010, 13:03

Cipans wrote:Uz Kia Sportage man bija bezradžu Dunlop Graspic DS2 . Pirmajā sezonā bija labi , otrajā - nu tā :?

Nu man šī būs 3. ziema, bet atlikums protektoram vēl ir kādi 6 mm. Tad jau redzēs kā būs :-k
Honda CR-V, 1999.g, B20Z1, automāts.
Usis
-
-
 
Posts: 169
Joined: 01 Jun 2009, 14:49

Re: Radžu riepas ?

Postby Eddy » 16 Sep 2010, 13:20

Usis wrote:
Cipans wrote:Uz Kia Sportage man bija bezradžu Dunlop Graspic DS2 . Pirmajā sezonā bija labi , otrajā - nu tā :?

Nu man šī būs 3. ziema, bet atlikums protektoram vēl ir kādi 6 mm. Tad jau redzēs kā būs :-k

Slepkava vai pashnaavnieks?
Image
Eddy
Post limit reached -we'll ban you soon
Post limit reached -we'll ban you soon
 
Posts: 2376
Joined: 19 Apr 2005, 20:08
Location: with wide view on city

Re: Radžu riepas ?

Postby Usis » 16 Sep 2010, 13:24

Eddy wrote:Slepkava vai pashnaavnieks?

Tu par ko?
Honda CR-V, 1999.g, B20Z1, automāts.
Usis
-
-
 
Posts: 169
Joined: 01 Jun 2009, 14:49

Re: Radžu riepas ?

Postby Eddy » 16 Sep 2010, 13:32

Usis wrote:
Eddy wrote:Slepkava vai pashnaavnieks?

Tu par ko?

Minimums 3 gadus vecas nobrauktas liidz ruckai ziemenes. Psc, smadzenes laikam visiem izdaliitas netiek. Tu veel pasaki, ka Tava daama ar ik pa briidim brauc ar to mashiinu?
Image
Eddy
Post limit reached -we'll ban you soon
Post limit reached -we'll ban you soon
 
Posts: 2376
Joined: 19 Apr 2005, 20:08
Location: with wide view on city

Re: Radžu riepas ?

Postby Usis » 16 Sep 2010, 13:49

Eddy wrote:Minimums 3 gadus vecas nobrauktas liidz ruckai ziemenes. Psc, smadzenes laikam visiem izdaliitas netiek. Tu veel pasaki, ka Tava daama ar ik pa briidim brauc ar to mashiinu?

Es laikam šodien esmu dikti lēns, bet kaut kā nevaru iebraukt par ko tu cepies? vai 3 gadi ir par daudz, vai 6mm ir par maz, vai kas? Nesaprotu... Un kāds tur vispār sakars ar manu dāmu?
Honda CR-V, 1999.g, B20Z1, automāts.
Usis
-
-
 
Posts: 169
Joined: 01 Jun 2009, 14:49

Re: Radžu riepas ?

Postby DimanC » 16 Sep 2010, 14:04

Usis wrote:
Eddy wrote:Minimums 3 gadus vecas nobrauktas liidz ruckai ziemenes. Psc, smadzenes laikam visiem izdaliitas netiek. Tu veel pasaki, ka Tava daama ar ik pa briidim brauc ar to mashiinu?

Es laikam šodien esmu dikti lēns, bet kaut kā nevaru iebraukt par ko tu cepies? vai 3 gadi ir par daudz, vai 6mm ir par maz, vai kas? Nesaprotu... Un kāds tur vispār sakars ar manu dāmu?
Eddy ir padzīvojis pusgadu skandināvijā un viņam pielipusi šito snobu domāšana, ka katru ziemu jābūt svežām (tiko no rūpnīcas) ziemas riepiņām, lai savu pakaļu vispār kaut kur varētu pārvietot :lol:

aizmirsis viņš gan ir dažas lietas
1) ziemas riepai nodiluma indikators ir ~4mm. tā ka "nobraukts līdz ručkai" ir tāds bābisks pārspīlējums. Eddy, Tu esi bāba :-D
2) Latvijā ziemas nemēdz būt. pagājušais gads bija izņēmums, nedomāju ka nākamais arī tāds būt.
3) ir iespējams braukt arī ar prātu, nevis nepārtraukti zaudējot saķeri un mēģinot to atgūt.
4) it's all about money.
5) Eddy ir arī šovinists un domā, ka neviena dāma nemāk braukt ziemā.
Prelude 5th gen ('98 ) 2.2 VTEC VTI S (H22A5) 8)
Image

Prelude 3rd gen ('88 ) 4WS 2.0i 16v (B20A5) - ex
DimanC
LHK biedrs
LHK biedrs
 
Posts: 8263
Joined: 19 May 2005, 16:08
Location: Linda saka,ka Berlin

Re: Radžu riepas ?

Postby rixxx » 16 Sep 2010, 14:12

Labi, saprotu, ka laikam radžu riepas vajadzīgas, ja braukā pa laukiem, bet ja man ir kombinēts režīms 80% Rīga + 20% lauki, ņemot vērā pagājušās ziemas aktivitātes bija kā bija ar Dunlop graspic DS2, pagalmos sūdīgi tikt iekšā, saķeres nekādas, lai no risām izlīstu un noparkotos. Vēl viens pārsteigums bija pavasarī uz asfalta kad braucot ar 50 km/h mašīna tika sanesta, saprotams, ka viss beidzās laimīgi, auto savaldīju, bet bail iedomāties, ka būtu bijis, ja sēdētu draudzene pie stūres. Tapēc mēģinu izpīpēt, ko pirkt!
User avatar
rixxx
 
Posts: 3
Joined: 15 Sep 2010, 21:01

Re: Radžu riepas ?

Postby Usis » 16 Sep 2010, 14:26

rixxx wrote:Labi, saprotu, ka laikam radžu riepas vajadzīgas, ja braukā pa laukiem, bet ja man ir kombinēts režīms 80% Rīga + 20% lauki, ņemot vērā pagājušās ziemas aktivitātes bija kā bija ar Dunlop graspic DS2, pagalmos sūdīgi tikt iekšā, saķeres nekādas, lai no risām izlīstu un noparkotos. Vēl viens pārsteigums bija pavasarī uz asfalta kad braucot ar 50 km/h mašīna tika sanesta, saprotams, ka viss beidzās laimīgi, auto savaldīju, bet bail iedomāties, ka būtu bijis, ja sēdētu draudzene pie stūres. Tapēc mēģinu izpīpēt, ko pirkt!

Nu vecīt, radzes pagalmā tikt iekšā nepalīdzēs, uz sniega radžu riepām nav nekādu priekšrocību pār bezradžu, bet par ledainām risēm piekrītu. Bija man arī gadījums, ka divas mašīnas viena otrai pretī, bet sliedes tikai vienas. Un nevaru tikt no risēm ārā ne uz priekšu ne atpakaļgaitā (rises arī protams bija dizgan dziļas - kādi 10-15 cm). Otram bija MB ML ar 4x4 un radzes, tad viņš arī palaida mani garām.
Honda CR-V, 1999.g, B20Z1, automāts.
Usis
-
-
 
Posts: 169
Joined: 01 Jun 2009, 14:49

Re: Radžu riepas ?

Postby rixxx » 16 Sep 2010, 14:33

Nu tad ko pirkt?
User avatar
rixxx
 
Posts: 3
Joined: 15 Sep 2010, 21:01

Re: Radžu riepas ?

Postby rrobis » 16 Sep 2010, 14:33

radžu riepas imho ir vajadzīgas tad, ja brauc 80% pa ledu un 20% pa sniegu. citos gadījumos radzes nedod nekādu priekšrocību, nemaz nerunājot, ja braukā pa pilsētu pārsvarā. pavasarī tad kauc, ka asfalts slikts. (ziemā uz Raiņa bulvāra redzēti kadri, kas pa notīrītu asfaltu ar sniega ķēdēm ap riteņiem gāzē)
EP3 TypeR; GL-676 Accord CM1 Type-F
-_-_-_-_-_- Image
Sortaflush. offset is something
User avatar
rrobis
LHK biedrs
LHK biedrs
 
Posts: 2308
Joined: 17 Jun 2009, 23:06
Location: Rīga, Valdlauči

Next

Return to Aptaujas | Voting polls

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron